![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166451
*
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:11:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 13:01:31
1
1.500 kr
6/10 20:02:56
2
1.100 kr
6/10 20:02:56
1
1.200 kr (Budbetjänt)
6/10 20:03:33
2
1.300 kr
6/10 20:03:33
1
1.400 kr (Budbetjänt)
6/10 20:04:23
2
1.500 kr
6/10 20:04:23
1
1.500 kr (Budbetjänt)
6/10 20:05:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 13:01:31 | 1 | 1.500 kr |
6/10 20:02:56 | 2 | 1.100 kr |
6/10 20:02:56 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:03:33 | 2 | 1.300 kr |
6/10 20:03:33 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:04:23 | 2 | 1.500 kr |
6/10 20:04:23 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:05:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58